En yeni dünya düzeni, sanayi devrimi, izole ve dijital hayat

Kaçınılmaz son olarak ülkemize güncel covid-19 virüsü girdi. Ve tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. Tabi bu salgın virüsler ilk değil sonda olmayacak. Virüslerin ortaya çıktığı ve yayıldığı zamanlarda devletler halkı izole edip mümkün olduğunda evde kalınmasını öneriyor. Bu öneriler büyük ölçüde başarılı oluyor. Bu dönemlerde komplo ve söylentiler en yüksek safhada ortaya çıkıyor ve yayılıyor.

Son komplo teorisi ise virüslerin ortaya çıkmasının asıl nedeninin dünya insalığını yeni bir çağa hazırlamak, bu çağ tamamen izole evden çıkmayan ve tamamen dijital yaşana bir insanlık öngörüyor. Yapılan hazırlıklar virüs salgınları gibi korkutucu olaylarla yavaş yavaş insanları sokaktan hayattan uzaklaştırmak ve eve hapsetmek. Hatta yeni çıkan servisler, eve veya bulunduğun gelen kargo getiren şirketlerin hızla artmasıda bununla ilişkilendiriliyor. İnsanlar market, yemek, giysi ve aklınıza ne gelirse artık oturtuğu yerden temin edebiliyor. Bu komplo ile olabilecek bazı başlıkları şöyle maddeleyebiliriz.

  • Büyük şirketler el değiştirecek
  • İnsanlık izole edilip eve hapsedilecek
  • Kapitalizm, sosyalizm, kapitalizm gibi kavramlar yerini küreselizm e devredecek
  • Dijitalleşme başka bir boyuta geçerek artırılmış sanal gerçeklik yaygınlaşacak
  • Biyolojik sebeplerden korunmak adına her insana kendi isteğiyle chip takılarak takip edilmeye başlanacak
  • Dünya ve insanlık tek bir kontrol noktasına doğru ilerleyecek

Bu başlıklar komlo olmasına karşın filmlerde çoğu zaman karşılaştığımız sahnelere benziyor. Yaşayıp görüp neler olacağı konusunda bilgi sahibi olacağız. Panik olmamakla birlikte tedbir almakta fayda var.Bu yazı 35 kez görüntülendi.


Bir Cevap Yazın