En Çok Kullanılan Yazılım Dilleri Nelerdir?

Yaşadığımız çağda yazılım olarak adlandırılan sistemler, aslında çeşitli programlardır. Bu programlar bilgisayarlarda, akıllı telefonlarda, tablet türü cihazlarda kullanılmak üzere tasarlanırlar. Yazılım tasarlamada bazı programlama dilleri kullanılmaktadır. Çağımızdaki teknoloji ile gelişen bu program dilleri yazılımcıların işini kolaylaştırmaktadır. Bazı yazılım dilleri özellikle tercih edilir.

En Çok Tercih Edilen Yazılım Dilleri

Dünyada yazılım alanında kullanılan birçok program dili mevcuttur. Bunlar arasında bazıları hemen herkes tarafından bilinir ve kullanılır.

– Java

– Javascript

PHP

– Python

– Go

– Pascal

– Visual Basic

– Groovy olarak adlandırılan yazılımlar, çağımızda kullanılan en verimli program dilleridir. Ancak program dilleri hayli geniştir. Ve bunların dışında birçok avantajlı özelliğe sahip olan diller de yazılımcılar tarafından tercih edilmektedir. C, R, Objective C ismindeki yazılımlar da sık tercih edilmektedir.

Hangi Yazılım Dili Tercih Edilmelidir?

Zamanımızdaki teknoloji sayesinde bu sorunun birden fazla cevabı vardır. Tercih edilecek olan yazılım dili, tasarlanacak olan programa göre değişiklikler göstermektedir. Her yazılım dili ile her programı yazmak mümkün olmaz. Bunun için yazılımcıların belli bir eğitime ve tecrübeye ihtiyacı vardır.Bu yazı 65 kez görüntülendi.


Bir Cevap Yazın