Askere uğurlama terörü

Dönem dönem Türk silahlı kuvvetlerinin askere alımları nedeniyle gençlerimiz askere gitmektedir. Tabi askere gitmeden onceki gün veyahut aynı gün kutlama eğlence uğurlama gecesi düzenleniyor. Gençliğinde verdiği hareketlilikte öyle boş boş uğurlanmak istenmiyor askere gidecek olan arkadaş anlıyabiliyorum. Anlayamadığım bu uğurlama olayını Tokyo drift gecesine dönüştürmek neyin kafası arkadaşım?

Düğünde askere uğurlamada silah sıkıp çevredeki insanların canlarını hiç sayan cahil cuhala insanlardan henüz kurtulamamışken askere uğurlamada trafikte cadde kavşaklarını drift alanı olarak kullanıp, trafiğin altını üstüne getiren, bunuda özellikle gece saatlerinde yapan gerzeklerle karşı karşıyayız.

Tamam eyvallah gençsin, arabada var, kan damarda durmuyor, git bunu boş alanda yap, git yarışmaya vs. katıl kendini göster, başarın olsun. Ana cadde ara sokaklarda o egzosu bozulmuş arabanla milleti rahatsız ettiğinde herkesin tek istediği o egzoz borusunun gö.. züne girmesi olur.

Vatan millet sakarya tabi, bizde askerimizi vatanımızı seviyoruz, sizden biri askere gidiyor diye bir mahalle dolusu insanın huzurunu kaçırmanın anlamı var mı?

Silah sık, yol kapat, gürültü çıkart, milletle kavga et, huzursuzluk çıkar, bunun adı terördür, asker niye var terörü engellemek için, sen napıyorsun terör oluşturuyorsun. Amaç ne? Sadece uğurluyoruz işte Türküz vs… önce adam olun adam, sonra Türk olun, asker olun. Bunu da niye buraya yazdıysam bilmiyorum, bende yazarak tepkimi dile getiriyorum. Bu rezilliğe göz yuman polis teşkilatına teşekkürler, huzurumuzu güvenliğimizi sağladığı için. Allahtan sokakta değilde blogta vakit geçiriyorum, yoksa polisin sağladığı huzur ve güvenli ortamda ya onlar beni yada ben onlardan bir kaçını indirirdim aşağı…Bu yazı 202 kez görüntülendi.


Bir Cevap Yazın