Yabancı Paraların Ülkemizdeki Etkisi

Bazıları sen ne anlarsın paradan diyebilir, doğrudur, ben paradan borsadan veya dalgalı kurdan anlamam. Ancak bir politik oyunun parçası olduğunu biliyorum. Paramızın değerini sürekli düşürecek ve diğer gobal para birimlerinin değerini sürekli yükseltilmesi üzerine çalışan bir zümre olduğunu düşünüyorum.

Bir etkinin karşına tepki koyamazsanız o etkinin etkisi çok daha fazla ve devamlı olur. Dolar ve Euro’nın sürekli artıp azalıp ülkemiz ekonmisinin içine etmesinin başlıca nedeni bu bence. Yabancı paralara olan ihtiyacımızın karşın yabancı paraların bizim paramıza olan ihtiyaç duymasını sağlamayalıyız. Bunun için üretime ihtiyacımız var, ayrıca bu üretim sonrası alacağımız ödemeleri aç gözlülük etmeyip türk parasıyla ödeme almalıyız. Eğer bunu başarabilirsek tüm dengeleri aslında olması gereken dengeye getirebiliriz.

Bizler yabancı paralara gereğinden fazla ihtiyaç duyduğumuz ve yatırım amacı olarak gördüğümüz sürece ekonomimizin zaman zaman içine etmesinin önüne geçemeyeiz.Bu yazı 268 kez görüntülendi.


Bir Cevap Yazın